Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
|
ЗАТВЕРДЖЕНО Рішення зборів суддів Бородянського районного суду Київської області №3 від 24.03.2025 із змінами, внесеними згідно з рішеннями зборів суддів Бородянського районного суду Київської області №4 від 14.05.2025 |
Засади використання автоматизованої системи документообігу
Бородянського районного суду Київської області
1.1 Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в Бородянському районному суді Київської області (далі – Засади) розроблено відповідно до п.п.1.4.8 п.п.1.4 Розділу І Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого Рішенням Ради суддів України № 39 від 11 листопада 2024 року (далі – Положення), та вимог процесуального законодавства України.
1.2. Розподіл кримінальних проваджень, позовних заяв, заяв, клопотань, судових справ та інших процесуальних документів (далі – процесуальні документи), які надходять на розгляд до Бородянського районного суду Київської області, між суддями здійснюється відповідно до статті 15 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від № 39 від 11 листопада 2024 року (далі – Положення), та вимог процесуального законодавства України.
та інших процесуальних документів, які надходять до районного суду
2.1 Розподіл судових справ здійснюється автоматизованою системою документообігу Бородянського районного суду між усіма суддями відповідної спеціалізації, які мають на час розподілу повноваження для здійснення правосуддя.
2.2 У випадку виявлення значної різниці у навантаженні на конкретного суддю (колегію суддів) та у випадках виконання суддями іншої роботи, не пов’язаної із здійсненням правосуддя, особливості здійснення автоматизованого розподілу судових справ у таких випадках визначаються зборами суддів суду у кожному конкретному випадку за вмотивованою службовою запискою судді, поданням керівника апарату суду.
2.3 У випадках, коли судді, які розглядають справи певної спеціалізації, не можуть з поважних причин (відвід, самовідвід, недопустимість повторної участі судді в розгляді справи, відсутність судді відповідної спеціалізації тощо) розглядати кримінальне провадження, справу/матеріали, і це може призвести до порушення строків розгляду цих справ, встановлених чинним законодавством, справа розподіляється автоматизованою системою між усіма іншими суддями без урахування спеціалізації.
Відводи, заявлені слідчому судді або судді, який здійснює судовий розгляд одноособово, розглядає інший суддя суду незалежно від спеціалізації.
2.4 Справи за заявами / клопотаннями в порядку виконання судового рішення / вироку, які передаються раніше визначеному у судовій справі судді, якщо такий суддя вже не розглядає справи відповідної спеціалізації, підлягають автоматизованому розподілу між суддями відповідної спеціалізації.
2.5 Обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, який був повернутий прокурору для виконання вимог ст.291, 292 КПК України, після повторного його надходження до суду підлягає передачі раніше визначеному судді (колегії суддів), який виніс відповідну ухвалу про повернення.
При надходженні обвинувального акту, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, працівник апарату суду перевіряє попереднє надходження таких матеріалів за номером ЄРДР у автоматизованій системі документообігу суду та, в разі якщо такі матеріали повертались прокурору для виконання вимог ст.291, 292 КПК України, працівником апарату суду, який здійснює розподіл справ, передаються ці матеріали раніше визначеному судді (колегії суддів) шляхом створення відповідного документу в автоматизованій системі документообігу суду.
2.6 У разі, якщо справа (заява, матеріали) підлягає передачі раніше визначеному головуючому судді у випадках, передбачених 2.3.39 пункту 2.3 Положення, але такий суддя тимчасово відсутній (відпустка, тимчасова непрацездатність, відрядження тощо) або йому не розподіляються судові справи відповідно до п.2.3.3 Положення, такі справи (заяви, матеріали), крім заяв:
про винесення додаткового судового рішення,
роз’яснення судового рішення,
виправлення описок та помилок,
про повернення судового збору,
судові справи про перегляд заочного рішення,
зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду,
заяви про відновлення втраченого судового провадження,
заяв про забезпечення позову, доказів,
позовних заяв, які надійшли після подання до суду заяви про забезпечення позову або доказів
підлягають автоматизованому розподілу на загальних підставах між суддями певної спеціалізації якщо сукупна кількість днів, у які судді не розподіляються судові справи відповідно до п.2.3.3 Положення і днів у які суддя відсутній (відпустка, тощо) чи суддя ще буде відсутній, становить більше 10 календарних днів та якщо відсутність головуючого судді призведе до неможливості розгляду цих справ та матеріалів у строки, встановлені чинним законодавством.
В інших випадках такі справи (заяви, матеріали) зберігаються в канцелярії Суду і передаються раніше визначеному головуючому судді коли відпадуть зазначені обставини.
У разі, якщо справа підлягає передачі раніше визначеному слідчому судді відповідно до п.п. 2.3.39.1 пункту 2.3 Положення (клопотання, подання та скарги в межах одного кримінального провадження (по номеру ЄРДР), а такий слідчий суддя відсутній (відпустка, тимчасова непрацездатність, відрядження тощо) або йому не розподіляються судові справи відповідно до п.2.3.3 Положення, такі клопотання, подання та скарги підлягають автоматизованому розподілу між слідчими суддями.
2.7 У разі тривалої відсутності (строком більше 1 місяця) головуючого у справі, крім відпустки, що може призвести до порушення строків розгляду судових справ, може бути проведений повторний автоматизований розподіл такої справи за письмовим розпорядження керівника апарату суду на підставі подання голови суду за наявності відповідних клопотань осіб, які беруть участь у справі.
2.8 В разі відсутності (звільнення, тривала відсутність (відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною) раніше визначеного у основній судовій справі судді, то заяви або клопотання, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, передаються для розгляду судді, на розгляді якого вже перебуває(-ють) справа за такими заявами або клопотаннями у цій справі і розгляд яких ще не закінчений.
під час автоматизованого розподілу судових справ
3.1 Встановити такі дані для розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи, а саме:
коефіцієнт складності категорій судових справ у Бородянському районному суді Київської області становить:
кримінальна справа (провадження) – 2;
інші матеріали в порядку КПК України – 0,5 ;
цивільна справа – 1;
інші матеріали в порядку ЦПК України – 0,5;
адміністративна справа – 1;
інші матеріали в порядку КАС України – 0,5;
справи окремого провадження – 0,5;
справи, які розглядаються слідчими суддями – 0,5;
справа про адміністративне правопорушення – 0,2;
наказне провадження – 0,1;
заяви про відвід/самовідвід – 0,1.
3.2 Коефіцієнт форми участі судді в розгляді судової справи у Бородянському районному суді Київської області становить:
голова колегії – 1;
члени колегії – 0,5.
3.3 Коефіцієнт участі судді у судовій справі, незалежно від зайняття адміністративної посади, для всіх суддів Бородянського районного суду Київської області становить – 1.
функціонування Автоматизованої системи документообігу суду
4.1. Розподіл судових справ у випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи при надходженні справ, які, відповідно до законодавства мають розглядатися невідкладно (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла тощо) здійснюється головою суду з дотриманням принципів черговості в алфавітному порядку, спеціалізації суддів і навантаження.
4.2 Розподіл судових справ у випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває понад п’ять робочих днів, крім справ, які, відповідно до законодавства мають розглядатися невідкладно (п.4.1 цих Засад), здійснюється головою суду з дотриманням принципів черговості в алфавітному порядку, спеціалізації суддів і навантаження.
5.1 Для розгляду судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно, з метою недопущення порушення конституційних прав громадян, за наказом голови суду затверджується Графік чергування суддів у святкові дні, а також, в разі необхідності, в інші вихідні дні.
Працівники апарату суду здійснюють реєстрацію процесуальних документів в АСДС та автоматизований розподіл документів в порядку, передбаченому Положенням про АСДС. В автоматизованому розподілі беруть участь судді, які визначені за графіком чергувань.